Önemli Bilgilendirme: Kurum Adını Usulsüz Kullanma, Yetkisiz Ve Asılsız Talepler Hk.


Son dönemde hem yetkili marka vekili olduğumuz Türk Patent ve Marka Kurumu, hem de Markatek olarak firmamızın adının çeşitli senaryolar ve uygunsuz şekilde kullanıldığına dair çok sayıda şikâyet gelmiştir.


Müvekkillerimizin telefonla aranarak Marka Vekili veya Patent Vekili olduğunu belirten yetkisiz kişilerin değişik yöntemlerle, müvekkillerinin markasının tescili için başkalarının kendilerine marka başvurusu yapılması talimatı verdiklerini, eğer belirtilen ücret hemen yatırılmaz ise bu başvurunun başkası adına yapılacağı gibi ifadeler kullanarak veya sanki firmamız Markatek'ten arıyorlarmış gibi kendilerini göstererek veya  benzeri senaryolardan bahsederek dolandırıcılık yaptıkları bildirilmiştir. Bu tür durumlar karşısında derhal marka veya patent vekiliniz veya firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İlgili telefon numaralarımız ve iletişim araçlarımız www.markatek.com.tr web sayfamızda açıkça yer almaktadır.

Aksi takdirde bu kötü niyetli girişimler sonucunda ciddi mağduriyetlere uğranması sözkonusu olacaktır.

Sözkonusu durum Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından da yakından izlenmekte olup, TürkPatent tarafından yapılan uyarı https://www.turkpatent.gov.tr/duyurular/kurum-adinin-usulsuz-kullanilmasi-hakkinda  adresindeki linkte yer almaktadır.

Söz konusu girişimlere yönelik hukuki süreçler başlatılmıştır. Tüm müşterilerimize ve sınai hak sahiplerinin bilgilerine sunarız.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.